ترمینال یا انبار بزرگ یک منطقه ذخیره سازی است که در آن محصولات نفت، گاز یا مواد شیمیایی از طریق خطوط لوله متقاطع، کامیون های تانکر و/یا کشتی های دریایی دریافت می شود که سپس در مزرعه مخزن ذخیره می شوند. این محصولات توسط کامیون، بارج، واگن ریلی یا وسایل دیگر توزیع مجدد می شوند. Yokogawa بیش از 2 دهه تجربه در اتوماسیون ترمینال دارد و دانش و تخصص جامعی را در بهبود عملیات لجستیکی شما ارائه می دهد.

برای آشنایی با مدیریت خارج از سایت و ترمینال اینجا را کلیک کنید


Key areas for Operational Excellence Transformation

 

Supply Chain Optimization

Operational Excellence Transformation مجموعه ای از راه حل ها و خدمات ابتکاری مشترک یوکوگاوا و KBC است. ما راه حل های جامعی را برای اتوماسیون کسب و کار در هر چهار حوزه با استفاده از مشاوره و فناوری دیجیتال ارائه می دهیم.

 

 

 

 

 

 

بهینه سازی زنجیره تامین

مدیریت زنجیره تامین با انتخاب مناسب‌ترین خوراکی‌هایی که کارخانه می‌تواند به طور کارآمد پردازش کند و ارائه محصولات با حداکثر کارایی به مشتریان، با ارضای خواسته‌های مشتریان سروکار دارد. امروزه بیشتر راهکارهای SCM صنعت به صورت دستی و/یا جداگانه اجرا می شوند. در اغلب موارد، برنامه ریزی تخصصی و بسته های نرم افزاری که قبلاً پیاده سازی شده اند، به سیستم های دیگر مانند فروش و توزیع و سیستم های تولید بلادرنگ متصل نیستند. در نتیجه، مزایای SCM به طور کامل درک نمی شود.
 
استراتژی یوکوگاوا برای بهبود مدیریت زنجیره تامین با تعریف استراتژی بلندمدت شرکت و همسو کردن آن با عملیات، تعمیر و نگهداری و سایر عملکردهای دخیل در کل زنجیره ارزش شروع می شود. آن شامل:

شایستگی های عملیاتی کلیدی در بهینه سازی زنجیره تامین

 • برنامه ریزی قرارداد مدت: ارزیابی تجاری و اقتصادی تعهدات قرارداد بلند مدت
 • برنامه ریزی زنجیره تامین: بهینه سازی اقتصادی زنجیره تامین هیدروکربن برای افق های زمانی کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت و استراتژیک
 • فرمول بندی عرشه قیمت: پیش بینی قیمت را بر اساس مرزهای بهینه سازی و افق های زمانی برای مواد اولیه و محصولات ایجاد کنید.
 • زمان‌بندی زنجیره تامین: عملیات بهینه‌سازی (موجودی فرآیند و ترکیب) را در طول زمان با در نظر گرفتن محدودیت‌های لجستیکی برنامه‌ریزی کنید.
 • قراردادهای تجاری: توسعه و مذاکره شرایط قرارداد مطلوب و رقابتی برای مواد اولیه و محصولات
 • مدیریت موجودی: اندازه گیری و تطبیق مقدار هر محصول ساخته شده و مواد خام مصرفی برای ایجاد تعادل دقیق مواد از طریق حسابداری تولید و اندازه گیری تلفات نفت.

 
رویکرد یوکوگاوا به مدیریت زنجیره تامین شامل دیجیتالی کردن عملیات از عرضه تا توزیع است. سپس استراتژی بهینه‌سازی انتها به انتها را برای کشف و مدیریت تمام هزینه‌های پنهان (ضایعات) در زنجیره طولانی اتخاذ می‌کنیم. هدف اصلی ما یافتن بهینه جهانی برای فعال کردن Just-in-Time در تولید و تحویل برای تامین کنندگان و مشتریان، با استفاده از حداقل موجودی و جابجایی است.
 
با استفاده از فناوری‌های دیجیتال در فرآیند نهایی زنجیره تامین (تولید مواد اولیه تا محصولات نهایی و مدیریت سفارش‌های خرید تا رسیدهای خوب)، ممکن است بتوانیم موارد زیر را بهبود بخشیم:

 • تجربه مشتری و تامین کننده: ارائه تعامل شخصی با درک بهتر از ارزش محصول به طور مستقیم به مشتریان و تامین کنندگان
 • بهینه‌سازی سرتاسری: افق بهینه‌سازی را با استفاده از اطلاعات بلادرنگ در مورد تحویل تامین‌کننده و تقاضای مشتری در سازمان‌ها و شرکت‌های درگیر در زنجیره تامین طولانی گسترش دهید.
 • تحرک اطلاعات: با ردیابی مکان و فعالیت های شخصی با فناوری تلفن همراه، تحویل و دید بهینه را فعال کنید
 • بینش پیش‌بینی‌کننده: تقاضا، عرضه و نیازمندی‌های دارایی را با بینش بهتر پیش‌بینی کنید
 • تجارت دیجیتال: با حذف سیلوهای اطلاعات داخلی، چابکی کلی کسب و کار و همکاری های بدون مرز را بهبود بخشید

با ترکیب سبد محصولات Yokogawa و خدمات مشاوره KBC، ما بهترین شیوه‌ها و دانش دامنه را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم که آنها را قادر می‌سازد تا عملیات خود را بهبود بخشند، و همچنین یک پلتفرم دیجیتالی که از چنین فعالیت‌ها و ابتکاراتی پشتیبانی می‌کند. دامنه مدیریت ریسک عملیاتی ما نه تنها بهبودهای جزئی در سازمان را پوشش می دهد، بلکه بهینه سازی در عملیات کارخانه برای دستیابی به بهبود مستمر ایمنی، قابلیت اطمینان و عملکرد را نیز پوشش می دهد.

 

· عملیات دارایی و بهینه سازی
- بهینه سازی پتانسیل دارایی های فیزیکی با افزایش توان عملیاتی و به حداکثر رساندن تولید محصولات با بالاترین ارزش و در عین حال به حداقل رساندن هزینه های متغیر مانند انرژی.
- ارائه پروژه های کوچک و بزرگ سرمایه، به موقع و با بودجه، برای ارائه رشد و برآوردن نیازهای زیست محیطی.
· مدیریت ریسک عملیاتی
- کنترل مطمئن ایمنی، سلامت و خطرات زیست محیطی در سطح شخصی و فرآیندی. این امر استحکام لازم برای جلوگیری از خسارات فاجعه بار را تضمین می کند.
· مدیریت دارایی و صداقت
- ضمن کنترل هزینه های تعمیر و نگهداری، با اطمینان از قابلیت اطمینان و در دسترس بودن دارایی اطمینان حاصل کنید. این اطمینان می دهد که دارایی همیشه انتظارات را برآورده می کند و همیشه برای سرمایه گذاری از فرصت های کوتاه مدت بازار در دسترس است.